بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Kur`an – Dini Fİilmler – Belgeseller – İlahiler

İLAHİ – UÇUN KUŞLAR MEDİNEYE – MUHTEŞEM

Posted by Site - Yönetici Şubat 26, 2010

İLAHİ – UÇUN KUŞLAR MEDİNEYE – MUHTEŞEM

7 Yanıt “İLAHİ – UÇUN KUŞLAR MEDİNEYE – MUHTEŞEM”

 1. Kübra Gümüş said

  tüm islam aleminin mübarek mevlit kandilini tebrik eder, iki cihan saadeti niyaz ederim.

 2. burak said

  çok güzel bir paylaşım:) tşkr ederim

 3. AHMET FARUK ÖZLÜ said

  Mükemmel bir paylaşım.İşte ilahi,işte ses,işte maneviyyat ve işte ruhaniyyet.Mevlam söyleyenlerden,yetiştirenlerden, bu ruhu verenlerden ve bu paylaşıma vesile olanlardan razı olsun.Gerçekten böylesine sade,müziksiz,enfes bir nida ile insanın ruhuna işleyen ilahilere hasret kaldık.Bu ilahinin aynısını müzikle,çalgıyla bir sürü enstürümanla donatılmış olan birkaç değişik halini,birçok kişiden işitmekle beraber hiçbiri bu lezzeti ve bu ruhu veremediği gibi ilahiye benzer bir yanlarınıda göremedim.Müzikle söylenenler,insanı oyun havasına sokacak kadar hafife indirgenmiş ilahi olmadığı gibi şarkılardan da daha tehlikelidir;çünkü ne olduğu belli değildir.Şarkıcı olmaya niyetleri varsa varsın olsunlar ama benim tertemiz ilahilerime dokunmasınlar ve kirletmesinler.Benim kutsalımla oynamasınlar.Allah’ın ismi şerifi öyle şeytani melodilere ve kuru gürültülere boğulamaz.

  Ben acizane bir kardeşiniz olarak müzikle içiçe olan ve güya ilahi diye yutturulmaya çalışılan,sadece nefisleri okşayan ve ruha hiçbir tesiri olmayan bu zihniyyeti büyük bir vebal ve sıkıntı olarak görüyorum. Ve onlara diyorum ki sizler o çalgılarla,tegannilerle söylediğiniz(güya ilahileri) Peygamber efendimizin huzuru şerifinde de söyleyebilirmisiniz? Hayır söyleyemezsiniz çünkü içinde süfliyyatın ve haramın bulaştığı bir zırva mana aleminde kuru gürültüdür.Aslında son zamanlar da diyalog safsatası adı altında değerlerimizin içi bilinçli ve bilinçsiz olarak boşaltılarak; papaz ile hocanın, Kur’an-Kerim ile muharref incilin, cami ile kilisenin birinden farkı olmayan değerlermiş gibi sunularak islamı anlaşılamaz ve diğer bozulmuş dinlerden farkı olmayan bir konuma sokmanın hammalığını yapan bir anlayış türemiştir.İlahilerimize müziğin sokuşturulması bu anlamda bir vehamettir.

  İşte manevi değerlerimizin bütün cihetleri ile yozlaştırılmaya çalışıldığı bir ortamda bütün saflığı ve içtenliğiyle hem dinimizi hem de bu güzelim ilahilerimizin belleklerimizde yaşatılmasına vesile olan hocalarımıza,talebelerimize ve onların bu tatlı koşuşturmalarına katkıda bulunan tüm güzel insanımıza dua eder ve dualarını bekleriz.

 4. akıllı ol said

  özel ve güzel sözler bediüzzaman said nursi hazretlerinden doymak için değil yaşamak için yiyip için. az yiyin sık sık yiyin. her şeye güzel bakın güzel düşünün. her işinizde allahın rızasını gözetin. allah için alın allah için verin . umutsuz yaşamayın .cennete gitmek isteyen haşir risalesini okusun

 5. selamu aleyküm can kardeşler bir aşk varsa iman aşkıdır

 6. arkadaşlar icinizde cüz okuyan varsa allah rızası icin okusun ve bütün ölülere hediye etsin hadi selamu aleyküm

 7. yunus ercan said

  selamu aleyküm d.bkırlı arkadaşlara sesleniyom perşembe günü saray kabıda hazredi mevlana dergahına düm halkımızı bekliyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: