بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Kur`an – Dini Fİilmler – Belgeseller – İlahiler

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI NEREDEN GELİYOR..!.

Posted by Site - Yönetici Şubat 11, 2012

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI NEREDEN GELİYOR ..!.

Bir Yanıt “BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI NEREDEN GELİYOR..!.”

 1. ahmet said

  göz göre göre yalan söylüyorsunuz.önemli olan başın örtüsü deyil başın kendisidir.rahibelerinde başı örtük ama müslüman deyiller.bu tür hadiselerden kimseye fayda gelmez.ALLAH’ım (c.c)simgere deyilde kalbinizden geçenlere bakarmış.önemli olan baş örtüsü deyil kalp örtüsüdür.

  Cevap : Degerli kardesim, isminiz Ahmed imis, Peygamber efendimizin guzel isminden yani, ama Basørtusu icin Allah ønemli diyor siz ønemli degil diyorsunuz, Senin ahiretin icin bu bir felakettir, cunku ayeti kerimeyi inkar ediyorsunuz. Asagidaki aciklamalari dikkatlice okursan basørtusu ønemlimi degilmi ve kim yalan søyluyor øgrenirsin.

  1- Ayet kerime mali: “Mü`min kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları hariç zinetlerini açmasınlar. Başörtülerini yakalarının üzerine bağlasınlar….Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar…” (Nûr Suresi Ayet 31.)

  2- Hadisi şerif : Hz. Aişe`r.anhadan rivayet edildiğine göre bir gün kızkardeşi Esma ince bir elbise ile Rasulullah`ın huzuruna girmişti. Hz Peygamber bunun üzerine hemen ondan yüzünü çevirdi ve şöyle buyurdu: “Ey Esma! Şüphesiz kadınlar erginlik çağına ulaşınca onun şu ve şu yerlerinden başkasının görünmesi uygun değildir.” Hz Peygamber bunu söylerken yüzünü ve ellerini işaret etti. (Ebu Davud Libas 31.)

  3- Hadisi şerif: “Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Onlar cennete giremez cennetin kokusunu bile alamazlar.” (Ebu Davud Libas 125 Cennet 52.)

  4- Hadisi şerif: Birgün Peygamberimiz bir arkadaşına Mısır`da dokunmuş bir keten kumaş vermiş yarısından kendine gömlek diktirmesini diğer yarısından ise hanımının giysi yapmasını istemiştir. Ancak daha sonra şöyle buyurmuştur: “Hanımına git söyle altına bir gömlek diksin. Çünkü vücut şeklinin ortaya çıkmasından korkarım.” (El Kurtubî El Cami` XIV 156.)

  5- Peygamberimizin Hanımı Hz. Aişe`r.anhanin Sözleri: Temim Oğulları kabilesinden bir takım kadınlar Hz Aişe`yi ziyarete gelmişlerdi. Üstlerinde ince giysiler vardı. Hz Aişe onlara şöyle dedi: “Eğer sizler mü`minler iseniz bunlar inanmış hanımların giysileri değildir. Eğer mü`min değilseniz o zaman durum değişir.“Buhârî Libas 57)

  Yine birgün onun huzuruna ince başörtülü bir gelin getirilmişti. Bunun üzerine O şöyle dedi: “Nûr Suresine inanan bir kadın bunu örtünmez.” (El Kurtubî El Cami` XIV 157.)

  6- Hadisi şerif: “Bir kadın koku sürünerek dışarı çıkar ve koku ulaşsın diye bir topluluğun yanına giderse zinaya bir adım atmış olur.” (Tirmizi Edeb 35; Nesâî Zîne 35)

  7- Hadisi şer,if : “Kadınlardan erkeklere benzeyenlerle; erkeklerden kadınlara benzeyenler bizden değildir.(lanet olsun)” (Buhârî Libas 61)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: